Vzdělávací program analýzy

Vzdělávací program analýzy je uceleným vzdělávacím programem, který zahrnuje kurzy a semináře pro všechny oblasti, které by business analytik, architekt i vývojář měli znát. Program je členěn na logické bloky, ze kterých podle potřeb týmu vždy individuálně připravujeme program na míru. Týmy většinou využívají 4 – 10 bloků v závislosti na typu projeků a zkušenostech účastníků.

Každý tým a každý analytik má oblasti, které mu jdou dobře a oblasti, které dosud moc nerozvíjel. Proto je vzdělávací program vždy upravován na míru týmu a jeho potřebám. Díky tomu nabízíme jedinečnou možnost vzdělávání, které je komplexní a přitom nezahrnuje oblasti, které znáte nebo nepotřebujete.

Práce analytika


Práce analytika podle BABOK

V kurzu se naučíte práce, které by měl ovládat každý analytik.

Základem školení jso zkušenosti z projektů všech velikostí. Původně kurz vznikl pro tým analytiků velkého telekomunikačního projektu, kde bylo třeba sladit pracovní postupy.

Koncepčně se kurz drží struktury BABOK v3, podle kterého je členěn na bloky.

Kurzy jazyků analýzy


Jazyky analýzy

Znalost jazyků je nezbytná pro efektivní komunikaci. A právě komunikace je u business analýzy významnou součástí práce (a častým zdrojem problémů). Znalost jayzků analýzy, zejména ArchiMate, BPMN příp. UML, je pro efektivní práci zcela nezbytná. Jazyky analýzy proto nesmí v žádném uceleném programu chybět.

V našem programu se můžete naučit všechny potřebné analytické jazyky - UML, SysML, BPMN i ArchiMate. V rámci individuální domluvy a v souladu s metodikou u vás do programu vybereme jazyky, které budete používat.

Kurzy k enterprise architektuře


Enterprise architektura

Zejména větší organizace s řadou aplikací potřebují systematickou správu analytických informací o svém ICT prostředí, ať už jde o analýzu software nebo popis celé infrastruktury.

Kurzy enterprise architektury rozsahem vycházejí z TOGAF a Zachman Framework a jednoduššího, ale přehlednějšího Zachman Framework. Kurzy vycházejí z mnohaleté praxe s návrhem, vývojem i provozem podnikových aplikací a ze standardu TOGAF berou to důležité.

Kurzy procesního modelování a speciální bloky

Speciální bloky se zaměřují na konkrétní dovednosti a do programu jsou zařazovány s ohledem na typ analýzy a způsob práce účastníků. Většina z nich je nabízena i ve formě samostatného školení.

Příklady speciálních bloků
  • Modelování procesů
  • Architektury informačních systémů
  • Normy důležité pro vývoj a správu software – ISO27000, ISO 26262, Automotive SPICE,
  • Důležitá legislativa – z. č. 101/2000 o ochraně osobních údajů, z. č. 181/2014 o kybernetické bezpečnosti

Doplňující praktické bloky

Kvalitní práce analytika je velmi závislá na schopnosti dělat efektivně jednotlivé konkrétní činnosti. Zatímco výše popsané bloky se věnují práci analytika systematicky a, řekněme, globálně, speciální bloky se zaměřují na drobné jednotlivosti, které jsou také nezbytné, ale v systémovém pohledu často zapadnou. A protože ”V detailu je zakopán pes“ (a z vlastní zkušenosti víme, že u analýzy to platí dvojnásob!), nechceme detail přehlížet.

Přehled praktických bloků

Certifikace

PDQM nabízí i certifikaci business analytiků. Naše vzdělávací programy poskytují přípravu v požadovaném rozsahu certifikace, ale pro absolvování certiface nejsou podmínkou.

Může se vám hodit

Naše kurzy vycházejí z praxe a praktické pomoci klientům. I vám se proto může hodit i naše praktická pomoc.